O nama

Dobrotvorno Društvo Istina („DDI“), je osnovano u decembru 2012. godine u Beogradu. Dobrotvorno društvo Istina („DDI“) je nevladino i neprofitno udruženje, osnovano radi ostvarivanja humanih ciljeva – pružanja pomoći svakom čoveku, bez obzira na veru, naciju, rasu i pol. Ciljevi udruženja su:

• Organizacija i pružanje pomoći socijalno ugroženima, izbeglicama, invalidima, licima sa posebnim potrebama, deci, starima i drugim marginalnim socijalnim grupama;
  • Podržavanje projekata čiji su ciljevi zapošljavanje, prikupljanje i raspodela novčanih sredstava, lekova, invalidskih pomagala, hrane, odeće i obuće od fizičkih i pravnih lica iz zemlje i inostranstva;
  • Podizanje kulturnog nivoa i pružanje pomoći osobama sa izuzetnim talentima.

U toku osnivačke skupštine Dobrotvornog društva Istina („DDI“), održana je humanitarna aukcija raznih predmeta i rukotvorina članova društva prilikom koje je prikupljeno više od 80.000 dinara koje su ušle u osnivački ulog društva i sredstva za prve dobrotvorne akcije.

U toku prve godine Dobrotvorno društvo Istina („DDI“) je pokrenulo i sprovelo nekoliko akcija za pomoć onima kojima je pomoć potrebna.

Dobrotvorno Društvo

ISTINA

22. decembar, 2012

U Beogradu je osnovano Dobrotvorno Društvo Istina („DDI“), kao nevladino i neprofitno udruženje, radi ostvarivanja humanih ciljeva – pružanja pomoći svakom čoveku, bez obzira na veru, naciju, rasu i pol.

23. decembar, 2012

Samo dan nakon osnivačke skupštine, dana 23.12.2012. godine sprovedena je prva dobrotvorna akcija Dobrotvornog društva Istina („DDI“) tako što je organizovana novogodišnja predstava i dodela paketića za decu obolelu od cerebralne paralize koja se leče u Sokobanjskoj ulici u Beogradu.

januar, 2013

Realizovan je projekat „Integracija osoba ometenih u razvoju u širu socijalnu sredinu i sveukupan društveni život“ – koji su zajednički sproveli Dobrotvorno društvo Istina („DDI“), Planinarsko društvo Golija iz Ivanjice i Udruženje MNRO (mentalno nedovoljno razvijene osobe) iz Ivanjice.

16. februar 2013

Dobrotvorno društvo Istina („DDI“) u saradnji sa Planinarskim društvom Golija i Udruženjem za pomoć Mentalno Nedovoljno Razvijenim Osobama (MNRO) izvelo je akciju “I ja bih na sneg’’ kojom su članovi udruženja MNRO dobili priliku da posete planinu Goliju i oprobaju se u zimskim sportovima (skijanje, sankanje i dr.), što je za njih bilo jedno fantastično iskustvo.

10. maj, 2014

Dobrotvorno društvo Istina („DDI“), realizovalo je i projekat „Prikupljanje knjiga za seoske škole i biblioteke“.

22. decembar, 2018

Dobrotvorno društvo Istina („DDI“) nastavlja da i dalje realizuje projekte i humanitarne akcije koje imaju za cilj unapređenje položaja ugroženih grupa u društvu. Za šestu godišnjicu udruženja lansiran je veb sajt www.dobrotvornodrustvoistina.rs uz pomoć tima DDD BK Intera